Yrd. Doç Dr. Esra Ercan BİLGİÇ
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü öğretim üyesi.

Birol Şevki TAVLI
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü araştırma görevlisi.

Dilek GÜRSOY
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü araştırma görevlisi.

Yasemin URKAYA (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
“Tüm medya araçları günümüzde hızla dijitale dönüşüyor. Bu dünyanın içine doğan çocukların yeni alışkanlıklarını incelemek, onlara göre daha az “dijital” olan ebeveynleriyle aralarındaki ilişkiyi güçlendirmek için bu alanda çalışan tek akademik kaynak olan “Dijital Medya ve Çocuk” platformunda yer alıyorum.”

İrem BAYER (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
“Bu dönem içerisinde bulunduğum bu projedeki amacım, yaptığım bilimsel araştırmalar ve onları destekleyen akademik verilerilerle ebeveynlere çocuklarının dijital medya ile olan ilişkisine ışık tutmak, onlara rehberlik edip bilinmeyenleri veya yanlış bilinenleri aktarmaktır. Bu sayede ebeveynlerin edindiği her donanımlı bilgi doğrultusunda çocukların daha bilinçli yetişeceğine inanıyorum.”

Başak TUNÇALP (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
“Dijital Medya ve Çocuk kendi alanındaki bilgileri en güncel ve rasyonel şekilde insanlara ulaştırmayı amaçlayan bunun için çalışan bir kaynak. Amacı ebeveynlere çocuklarının gelişimlerinde yardımcı olarak aynı zamanda dijital medya ideolojisini doğru şekilde aktarabilmek.”

Selen AĞGEZ (IIW)
Çocuk gelişimi bölümü / Televizyon Haberciliği Ve Programcılığı 3. Sınıf Öğrencisi
“Dijital medya çocuk projesi çocukların dijital medyayı nasıl daha doğru kullanabileceklerini hakkında aileleri en iyi şekilde yönlendiren bir projedir. Dijital medya ve çocuk  projesinin stüdyo programlarında  çocukların dijital medyayı nasıl  doğru bir şekilde kullanabileceklerini ve dijital medyanın çocuk üzerinde faydalı ve zararlı yanlarını uzman kişilerle ailelere duyurmak için bu projedeyim.”

Melis ÖNER (C-LAB)
Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Son Sınıf Öğrencisi
“Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle karşımıza çıkan, çocukların dijital medyayı nasıl kullandığı sorununa en doğru yaklaşımı yapan bu projede bulunmaktan, ebeveynlerin akademik araştırmalara dayanan bilgiler ışığında çocuklarını doğru yönlendirmelerine yardımcı olmaktan ve buna katkı sağlamaktan büyük keyif duyuyorum.”

Eda TÜRKOĞLU (C-LAB) 
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
“Değişen ve gelişen dünyamıza, çocukları ve aileleri adapte etmede kılavuzluk etmesi ve çocukların dijital medyada nasıl yönlendirilmesi gerektiğini akademik makalelerle bize anlatması sebebiyle bu projede yer almak istedim.”

Sezin KATALON (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
“Günümüzde onlarca farklı kanal sebebiyle medya tüketimi çok küçük yaşlardan başladığı için, ebeveynler çocukların kullandığı yeni medya araçlarına ve kavramlara yetişmekte zorlanıyor. Dijital Medya ve Çocuk projesinde üreteceğim içeriklerle ebeveynler için güncel ve güvenilir bir bilgi kaynağı oluşturmayı hedefliyorum.”

Fatih GÜRGAN (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
Dijital dönüşüm artık hayatımızın her alanında yaşanan kaçınılmaz bir gerçek. Buna adapte olabilmek ve zaten bu dönüşümün içine doğan çocuklarını doğru yönlendirebilmek de ebeveynler için oldukça önemli. Dijital Medya ve Çocuk bu konudaki eksikliği akademik tabanlı içerik ve yayınları ile tamamlıyor. Ben de bu üretim sürecine katkı sağlamak için buradayım.

Alara DOLUNAY (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
Dijital medya, gün geçtikçe daha da fazla hayatımızın içine girerken, yeni jenerasyon çocukların üzerindeki etkilerini en belirgin şekilde hissedebiliyoruz. Kısaca en yakin çevremizde bile kolaylıkla fark edebiliceğimiz bu durum, bugün ve yarin icin ayrı bir önem teşkil ediyor. Dijital Medya ve Cocuk projesi ile hepimizi az ya da cok ilgilendiren bu konuda calismak ve olabildiğince yardımcı olmak istiyorum.

Naz DURU (C-LAB)
Medya ve İletişim Sistemleri Son Sınıf Öğrencisi
Özellikle son yıllarda dijital medyanın kullanımı oldukça aktifleşti. Yaş farkı gözetmeksizin bilinçsiz tüketiciler çoğaldı ve ne yazık ki bundan en çok etkilenen çocuklar. Ben de dijital medyayı, çocuklar için yararlı hale getirmeyi araştırmak ve toplum için işe yarar içerikler üretmek için bu projede yer alıyorum.

Gönüllü katkıları için teşekkürler:

Öğr. Gör. Oğuz YENEN, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Bölümü – RGB TV

Öğr. Gör. Alper ÖZÇAKIR, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Bölümü – RGB TV Yayın Direktörü

Öğr. Gör. Ayşegül ERTEKİN ÖZÇAKIR, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü