2019-2020 Güz Dönemi

Yrd. Doç Dr. Esra Ercan BİLGİÇ
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü öğretim üyesi.

Birol Şevki TAVLI
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü araştırma görevlisi.

Dilek GÜRSOY
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya Bölümü araştırma görevlisi.

Ceren TOPUZ (C-LAB)

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Son Sınıf Öğrencisi

”Günümüz teknolojileriyle yetişen bir neslin dünyayı algılama şekli ve yetenekleri önceki nesillere göre oldukça farklı. Pek çok riski barındıran dijital dünyada büyüyen çocukların, en önemli ihtiyaçlarından birinin de doğru yönlendirilmek olduğunu düşünüyorum. İçinde bulundukları dünyayı iyi tanıyabilmeleri, teknolojiyi nasıl kullanacaklarına dair bilinçli tercihlerde bulunabilmeleri için hepimize bir parça sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluğu gerçekleştirmeme olanak sağlayan ve ebeveynlere güvenilir bilgiler sunan Dijital Medya ve Çocuk projesinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum.”

Seher BAKIR (C-LAB)

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Son Sınıf Öğrencisi

“Günümüzde dijital dünyanın sağladığı olanaklar şüphesiz çocukların da ilgisini fazlasıyla çekiyor. Böyle olunca konu öncelikli olarak ebeveynleri ilgilendiriyor  ve aileler bu konuda çok fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorlar. Bilgi Üniversitesi Dijital Medya ve Çocuk proje grubu 4 yıldır bu ihtiyaca yanıt vermeye çalışan akademik disipline ve sorumluluğuna sahip bir proje grubu.  Bu yıl bu grubun bir üyesi olduğum icin çok mutluyum. Ayrıca çocukları ve onların masum dünyasını çok seviyorum. Ve biliyorum ki bu dünyada çok savunmasızlar. Burada öncelikli hedefim, ailelerin en büyük korkusu olan dijital dünyadaki çocuklara karşı risklerinin önlenmesine yönelik çalışmalar ile ebeveynlere ışık tutmak olacaktır.”

İlayda KORAL (C-LAB)

Medya ve İletişim Bölümü Son Sınıf Öğrencisi

“Dijital bir dünyada yaşadığımız bu zamanlarda dijital medya ve çocuk ilişkisini, etkileşimini akademik bilgilere ve verilere dayanarak inceliyoruz. Dijital medya ve çoçuğa dair pek fazla Türkçe kaynak bulunmuyor ve bu konuda ailelere, eğitimcilere ve ilgili kişilere bilgi aktarıyor olmak ciddi bir sorumluluk ve bundan dolayı Dijital Medya ve Çocuk ekibinde olmaktan mutluluk duyuyorum.”

Selinay YÜKSEL (C-LAB)

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Son Sınıf Öğrencisi

”Gün geçtikçe dijitalleşen dünya hepimizin hayatını bir şekilde değiştirirken, toplumun en küçük ve savunmasız bireyleri olan çocukları da etkiliyor. Bunu yok saymanın mümkün olmadığı bir çağda Dijital Medya ve Çocuk ekibi olarak bu değişimi akademik verilerle ebeveynlere aktarmayı hedefliyoruz. Çünkü inanıyoruz ki dijital dünyayı onlar için güvenli kılmak ve haklarını korumak mümkün.  Böylesine yararlı bir projenin içinde olmaktan ve  insanlara “Dijital Medya ve Çocuk” Projesi’nden bahsetmekten dolayı mutluluk duyuyorum.”

Begüm BERBER (C-LAB)

Televizyon Haberciliği Ve Programcılığı Bölümü Son Sınıf Öğrencisi

”Dijital bir dünyanın içinde yaşıyoruz.Toplumun en küçük bireyinden en büyüğüne kadar etkisinde olduğumuz bu dünyada en savunmasızlar çocuklar. Yeni nesil için dijital çocuklar diyebiliriz. Amacımız ebeveynlere rehberlik etmek. Biz Dijital Medya ve Çocuk ekibi olarak 4 senedir süren ebeveynleri bu dünyayla tanıştırma, çocuklara engel koymadan akademik kaynaklara dayanarak nasıl bu dünyanın bir parçası olabilirler bilinçlendiriyoruz. Ben de bu projede ebeveynlere bir rehber olarak yer aldığım için mutluluk duyuyorum.”

Emir AKSOY (C-LAB)
 
Halkla İlişkiler&Medya ve İletişim Bölümü Son Sınıf Öğrencisi
 

‘’Öncelikle dijital medya hayatımızda bu denli etkili bir hale gelmişken, dijital medya ve çocuk ilişkisini akademik bağlamda irdelemenin, mevcut nesil ve gelecek nesiller için elzem olduğunu düşünüyorum. Projemizde sunmuş olduğumuz bilgiler, konu ile alakalı Türkçe kaynakları çeşitlendirmesi açısından da çok kıymetli bir noktada duruyor. Böyle bir projenin içinde yer almaktan dolayı oldukça mutluyum.’’